مرداد 26، 1401
کد خبر: 000041750
  • بازدید: 245
  • تاریخ انتشار: 11 ماه قبل

پربازدیدترین اخبار

از کجا معلوم لامبدا نیامده باشد؟

از کجا معلوم لامبدا نیامده باشد؟

سهند پرس/خوزستان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: نمی‌توانیم بگوییم چون هنوز...سهند پرس/خوزستان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: نمی‌توانیم بگوییم چون هنوز موردی از ابتلا به واریانت لامبدا پیدا نکرده‌ایم پس این واریانت در منطقه نیست؛ از کجا معلوم اکنون این واریانت در منطقه ما نباشد؟

دکتر سیدمحمد علوی در مصاحبه با سهند پرس، با اشاره به اینکه بروز مرگ و میر در واریانت‌های دلتا و لامبدا نسبت به سوش‌های قبلی بیشتر است، اظهار کرد: اکنون تعداد مبتلایان به واریانت لامبدا کم است بنابراین اطلاعات نیز در مورد آن کم است اما بر اساس اطلاعات کنونی، واکسن‌گریزی لامبدا از واریانت‌های دیگر بیشتر است.

وی به صراحت بیان داشت: زمانی که ویروسی مانند کرونا قدرت داشته باشد از شهر دورفتاده‌ای مانند ووهان تمام قاره‌ها را فرا بگیرد آیا واریانت دیگری از این خانواده نمی‌تواند از کشور پرو جاهای دیگر را بگیرد؟

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به ارسال نمونه‌های مشکوک به انستیتو پاستور برای تعیین نوع ویروس، گفت: نمی‌توانیم بگوییم چون هنوز موردی از ابتلا به واریانت لامبدا پیدا نکرده‌ایم پس این واریانت در منطقه نیست؛ از کجا معلوم اکنون این واریانت در منطقه ما نباشد؟

انتهای پیام
نظر شما


آخرین اخبار