مرداد 26، 1401
کد خبر: 000040059
  • بازدید: 335
  • تاریخ انتشار: 11 ماه قبل

پربازدیدترین اخبار

تمجید مهدی صباغی از بازی عباس جمشیدی ‌فر در «زخم‌کاری»

تمجید مهدی صباغی از بازی عباس جمشیدی ‌فر در «زخم‌کاری»

به گزارش سهند پرس، مهدی صباغی بازیگر سینما و تلویزیون که به تازگی در سریال «می‌خواهم زنده بمانم» در نقش «عماد» خوش درخشید با انتشار تصویری از خود و عباس جمشیدی فر در صفحه اینستاگرامش از بازی او در سری...به گزارش سهند پرس، مهدی صباغی بازیگر سینما و تلویزیون که به تازگی در سریال «می‌خواهم زنده بمانم» در نقش «عماد» خوش درخشید با انتشار تصویری از خود و عباس جمشیدی فر در صفحه اینستاگرامش از بازی او در سریال «زخم کاری» تعریف کرد و نوشت:

"به بهانه اتمام بازی بی نقص عباس جمشیدی فر در سریال پر مخاطب زخم کاری یکم : عباس جمشیدی فر را از سالهای دور و از تئاتر میشناسم. یکی دو سالی زودتر ازمن وارد عرصه تئاتر شده بود و وقتی من اولین نمایشم را در تئاتر شهر بازی میکردم او قبلا جایزه بهترین بازیگر تئاتر جشنواره فجر را در اواخر دهه هفتاد برده بود. از همان سالها افتخار دوستی و همکاری با او را داشته ام. در یکی دو نمایش همبازی بودیم و در یکی از کارهایم از سر بزرگواری بازی کرده بود. میخواهم بگویم او و توانایی اش در بازیگری را تاحد زیادی میشناسم.

کاظم هژیرآزاد، جواد عزتی و عباس جمشیدی فر در «زخم کاری»

دوم:

بازیگران کمدی در همه جای دنیا برای بازی در نقش های غیر کمدی راه دشوارتری را نسبت با دیگران در پیش داشته و باید موانع طاقت فرسایی را پشت سر بگذارند. سالها طول میکشد تا یک بازیگر کمدی خود را در نقش های غیر کمدی تثبیت کند.این سالها با سختی همراه است. باید قید نقشهای اصلی را در کارهای کمدی بزند تا مگر شاید یک نقش فرعی در کارهای غیر کمدی به دست ٱورد. گویی دوباره از نو میخواهد وارد سینما شود و از ٱن هم سخت تر .

مهدی صباغی در سریال «می‌خواهم زنده بمانم»

سوم : به اصطلاح در عرف بازیگری نقشهای پیشنهادی را می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد : نقشهایی که جای کار دارند نقشهایی که جای کارندارند. ( یعنی امکانات کافی برای نمایش کامل توانایی های بازیگر ندارد) نقشی که عباس جمشیدی در زخم کاری بازی میکند از دسته دوم است. اما خوشبختانه او بهترین استراتژی را برای اجرای این نقش برگزیده است. یعنی با توجه به امکانات نقش از هر گونه جلوه گری، اضافه کاری و تلاش برای دیده شدن پرهیز کرده و نقش را در چارچوبی مشخص و تعریف شده با مهارت و دقت و صادقانه،  بدون هیچ نشانه ای از بازی های گذشته اش به اجرا درٱورده به طوری که مخاطب از همان قسمت اول او را در شخصیت جدیدش در نقش یک وکیل باور میکند. چهارم : حالا عباس جمشیدی در ٱستانه چهل سالگی است. یعنی سالهای اوج قدرت و مهارت یک بازیگر. تا به امروز او هیچ یک از موفقیت ها و موقعیت هایش را به طور اتفاقی و بادٱورده به دست نیاورده و برای تک تک ٱنها زحمت کشیده و رنج برده است. حالا دیگر وقت ٱن است که سینما نقش های اساسی تری به او محول کند. از ٱن نقش هایی که جای کار دارد. ٱنوقت شما هم با من هم عقیده خواهید شد که ٱنچه در سریال زخم کاری دیدیم فقط بخشی از توانایی و مهارت او در اجرای نقشهای غیر کمدی است. امیدوارم این بار زیاد طول نکشد.

مهدی صباغی و عباس جمشیدی فر

عکس مربوط به نشست خبری یکی از نمایش های مشترکمان است و نام عکاسش را نمی دانم."

 

اخبار مشابه
نظر شما


آخرین اخبار