مرداد 26، 1401
کد خبر: 000003007
  • بازدید: 231
  • تاریخ انتشار: 1 سال قبل

پربازدیدترین اخبار

تنیس یک ورزش لاکچری شده است/ کرونا در استعدادیابی وقفه ایجاد کرد

تنیس یک ورزش لاکچری شده است/ کرونا در استعدادیابی وقفه ایجاد کرد

ایسنا/ایلام رئیس هیئت تنیس استان ایلام گفت: گران بودن وسایل و تمرینات تنیس باعث لاکچری شدن این رش...تنیس یک ورزش لاکچری شده است/ <a href=کرونا در استعدادیابی وقفه ایجاد کرد" class="" title="تنیس یک ورزش لاکچری شده است/ کرونا در استعدادیابی وقفه ایجاد کرد" itemprop="image">

سهند پرس/ایلام رئیس هیئت تنیس استان ایلام گفت: گران بودن وسایل و تمرینات تنیس باعث لاکچری شدن این رشته ورزشی شده و فقط اقشار خاصی از جامعه می‌توانند در این رشته ورزشی فعالیت داشته باشند به عنوان مثال همه خانواده‌ها نمی‌توانند راکت ۶ میلیون تومانی و توپ و زه راکت چند صدهزار تومانی تهیه کنند.

«محسن رحیمی» در مصاحبه با سهند پرس اظهار کرد:  از سال ۱۳۹۵  بعد از انتخاب اعضای هیئت رئیسه و مسئولان کمیته‌های  ۱۴ گانه  از جمله کمیته آموزش و مربیان،کمیته همگانی و بانوان،کمیته شهرستان‌ها و ساحلی تشکیل و برنامه‌ریزی مدونی برای پیش‌برد ورزش تنیس انجام شد.
رحیمی با بیان اینکه ۱۴ نفر عضو کمیته و ۶ نفر عضو هئیت ریئسه در مجموع ۲۰ نفر می‌شود و هرماه جلسه تشکیل می‌دادیم که خروجی این جلسات این بود که تمرینات و اداره هیئت را با بهره‌گیری از نیروهای استان به خوبی انجام داده‌ایم و تلاشمان این بود که در دو حوزه همگانی و قهرمانی فعالیت داشته باشیم.
وی با توجه به خصوصی و لاکچری بودن ورزش تنیس افزود:در استان تمریناتی را به صورت گروهی برقرار کردیم تا همه اقشار بتوانند در در این رشته فعالیت داشته باشند.
رئیس هیئت تنیس استان ایلام اظهار کرد:در ابتدا در بین آقایان و خانم‌ها با کمبود مربی مواجه بودیم که با برگزاری کلاس‌ها آموزشی و دوره های عملی توانستیم این بازیکنان را به مرحله مربیگری برسانیم و از آن‌ها استفاده کنیم.
رحیمی ادامه داد:  ما استعدادیابی را بر اساس بخش‌نامه ی جهانی که وجود دارد از مدارس ابتدایی شروع کرده‌ایم و خوشبختانه سه سال پیاپی جزء سه استان برتر در زمینه استعدادیابی بوده‌ایم.
وی با توجه به اینکه توانستیم در استان استعدادهای خوبی کشف کنیم، خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات در زمینه استعدادیابی حفظ این استعداد ها است که نیازمند مشارکت اسپانسرهای مالی است.
رحیمی افزود:خوشبختانه استعدادهای ما توانستند رتبه های اول تا سوم را در مسابقات کرج کسب کنند و به همین دلیل رتبه برتر شدن استان در زمینه استعدادیابی در کشور بود.
وی خاطرنشان کرد:در زمینه استعدادیابی آموزش و پرورش،مربیان و دبیران ورزش همکاری خوبی با ما داشته اند اما شیوع کرونا و تعطیلی مدارس،  استعدادیابی را به تاخیر انداخته است.
رئیس هیئت تنیس استان ادامه داد:در این سالها کار های عمرانی از قبیل بازسازی مرتب زمین،ساخت سرویس بهداشتی و رختکن انجام شده و با ساخت چهار زمین تنیس وضعیت مطلوب تر شده است و ما در اولین افتتاحیه توانستیم میزبان مسابقات کشوری در رده سنی ۱۰،۱۲و۱۴ سال پسران و دختران باشیم.
رحیمی با بیان اینکه در طول سال ما ۲۰ مسابقه‌ی مختلف در بین آقایان و بانوان برگزار می‌کنیم،  گفت: مربیان و داوران ما با فدراسیون هماهنگ هستند و مرتب در کلاس های فدراسیون شرکت می‌کنند و خوشبختانه تیم جدید فدارسیون که روی کار آمده با ما همفکر هستند به طوری که کلاس مربیگری درجه سه بانوان در هفته های قبل در استان ایلام برگزار شد و ۲۷ نفر از کل کشور در این کلاس‌ها شرکت داشتند.
وی خاطر نشان کرد: به مناسبت‌های مختلف مانند دهه مبارک فجر، هفته دفاع مقدس و مناسبت‌های دیگر مسابقاتی را برگزار می‌کنیم و به لطف همین مسابقات ما توانسته‌ایم سالانه اعزام‌هایی به مسابقات کشوری داشته باشیم.
رحیمی ادامه داد: در رده‌های سنی زیر ۱۴سال ،   ۲۱  مقام در حوزه قهرمانی کشور داریم، افزود: در  بین دختران و پسران زیر ۱۴سال خوشبختانه چند بار دعوت به تیم ملی داشته‌ایم.
وی تصریح کرد:رنگینگ را به چهار دسته‌ی پسران و دختران زیر۱۸سال و بانوان وآقایان تقسیم کرده ایم و برای اعزام به مسابقات بر اساس همین رنگینگ‌ها افراد اعزام می‌شوند و مسابقاتی که در طول سال برگزار می‌شود امتیازش به رنگینگ فرد اضافه می‌شود و هر فردی که بردش بیشتر باشد امتیاز بیش‌تری به رنگینگش اضافه می‌شود و در صدر قرار می‌گیرد.
رحیمی از برگزاری مرتب مسابقات در روزهای آخر هفته با عنوان مسابقات آدینه خبر داد و گفت: این مسابقات پنج‌شنبه و جمعه‌ی هر هفته به طور مجزا به ترتیب برای پسران و دختران برگزار می‌شود و هدف از برگزاری این مسابقات آشنایی این افراد با مسابقه و داوری و بروز رسانی علم آن‌ها است.
رئیس هیئت تنیس ایلام اظهار کرد: می‌توان گفت تقریبا ۶۰۰نفر راکت به دست در سطح استان داریم که هر کدام در روزها و سطوح مختلف تمرین دارند و در هر مسابقه ۳۰یا۴۰ نفر شرکت می‌کنند.
رحیمی استقبال بچه ها و خانواده‌ها را با توجه با افزایش زمین ها مطلوب ارزیابی و خاطر نشان کرد:گران بودن وسایل و تمرینات تنیس باعث لاکچری شدن این رشته ورزشی شده و فقط اقشار خاصی از جامعه می‌توانند در این رشته ورزشی فعالیت داشته باشند به عنوان مثال همه خانواده‌ها نمی‌توانند راکت ۶ میلیون تومانی و توپ و زه راکت چند صدهزار تومانی تهیه کنند.

وی امکانات هیئت را تقریبا مطلوب اعلام کرد و گفت:  برخی لوازم و وسایل و امکانات مانند توپ رایگان در اختیار ورزشکاران قرار می‌گیرد.

انتهای پیام
 

اخبار مشابه
نظر شما


آخرین اخبار