مرداد 26، 1401
کد خبر: 000002241
  • بازدید: 190
  • تاریخ انتشار: 1 سال قبل

پربازدیدترین اخبار

تیمور غیاثی: المپیک حق خانم مبینی بود/ در توکیو بضاعت دوومیدانی را دیدیم

تیمور غیاثی: المپیک حق خانم مبینی بود/ در توکیو بضاعت دوومیدانی را دیدیم

کارشناس دوومیدانی معتقد عملکرد ورزشکاران ایران در بازی‌های توکیو نشان‌دهنده بضاعت دوومیدانی ایران...تیمور غیاثی: المپیک حق خانم مبینی بود/ در توکیو بضاعت دوومیدانی را دیدیم

کارشناس دوومیدانی معتقد عملکرد ورزشکاران ایران در بازی‌های توکیو نشان‌دهنده بضاعت دوومیدانی ایران است و نمی‌توان انتظار بیشتری داشت.

به گزارش سهند پرس، سه نماینده دوومیدانی ایران در بازی‌های المپیک توکیو عملکرد خوبی نداشتند. احسان حدادی در پرتاب دیسک بین ۳۲ نفر در جایگاه ۲۶ قرار گرفت، حسن تفتیان در دوی ۱۰۰ متر بین ۶۲ نفر، بیست و هشتم شد و فرزانه فصیحی در دوی  ۱۰۰ متر بین ۵۴ نفر در رتبه ۵۰ قرار گرفت.  

تیمور غیاثی، پیشکسوت و کارشناس دوومیدانی در مورد عملکرد تیم ایران در این المپیک به سهند پرس گفت: بضاعت ورزش دوومیدانی ما در چند سال اخیر همین بوده و توقع مدال نداشتیم. در سال‌های گذشته تنها برای احسان حدادی شانس مدال قائل بودیم که متاسفانه به دلیل آسیب‌دیدگی دیسک کمر نتوانست نتایج دلخواه را کسب کند، آقای تفتیان مشخص بود همین حد است و بهتر هم نمی‌شود،  خانم فصیحی از طریق سهمیه یونیورسالیتی رفت و نتیجه بسیار ضعیفی گرفت و آقای پیرجهان هم که کرونا گرفت و اعزام نشد.

او افزود: توقع بیش از این نداشتیم و می‌دانستیم که این اتفاق‌ها می‌افتد و بهتر هم نخواهیم شد. البته فدراسیون حتما برای بازی‌های آسیایی سال آینده برنامه‌ریزی کرده تا نتیجه بگیرد و امیدوارم که این اتفاق بیفتد.

غیاثی در مورد عدم آمادگی احسان حدادی و تصمیمش برای اعزام به المپیک گفت: او سهمیه را کسب کرده و دست خودش بود که برود یا نه. بستگی به خودش داشت، رفت اما بد شد. نمی‌شود خیلی قضاوت کرد که باید می‌رفت یا نه چون با امید رفته بود که شاید بتواند کاری انجام بدهد و حداقل به فینال برسد اما آسیب‌دیدگی کمر باعث شد که نتواند نتایج دلخواه را بگیرد.  

او در مورد واکنش حدادی پس از مسابقه که گفته بود از عملکرد ضعیف خود ناراحت نیست، بیان کرد: بستگی به ورزشکار دارد که چه فکر می‌کند و چه بلایی سرش آمده است. فکر می‌کنم این حرف را از روی ناراحتی زده است. اتفاقا خیلی ناراحت بود که چرا خراب کرده است. مگر می‌شود ورزشکار در المپیک نتیجه نگیرد و بگوید ناراحت نیستم؟ مگر با خود و مردمش دشمنی دارد؟ این را پای ناراحتی‌اش می‌گذارم.  

این کارشناس دوومیدانی در مورد حضور فصیحی در المپیک از طریق سهمیه یونیورسالیتی گفت: از نظر من به عنوان یک قهرمان و کارشناس قدیمی دوومیدانی، حق خانم فصیحی نبود که به المپیک برود و این را حق خانم مبینی در پرش طول می‌دانستم که شانس زیادی برای کسب مدال در بازی‌های آسیایی دارد اما اشخاصی شیطنت‌هایی کردند که جای تاسف دارد، حتی رئیس دوومیدانی که از زحمت کشان است گفت اطلاع نداشتم فصیحی انتخاب شده و  گزینه فدراسیون نبوده است. تخصص خانم فصیحی ۶۰ متر داخل سالن است نه ۱۰۰ متر در حالی که خانم مبینی بالای ۶ متر پریده است. این هم یکی از ضایعات و ناراحتی‌هایی است که برای دوومیدانی پیش آمد.  

انتهای پیام 

اخبار مشابه
نظر شما


آخرین اخبار