مرداد 26، 1401
کد خبر: 000002242
  • بازدید: 212
  • تاریخ انتشار: 1 سال قبل

پربازدیدترین اخبار

زنگ خطر برای والیبال ایران به صدا درآمد/ خیز ژاپن برای المپیک ۲۰۲۴

زنگ خطر برای والیبال ایران به صدا درآمد/ خیز ژاپن برای المپیک ۲۰۲۴

تیم ملی والیبال ژاپن با برنامه ریزی بلند مدت موفق شد ایران را در المپیک شکست دهد و اگر به برنامه...زنگ خطر برای <a href=والیبال ایران به صدا درآمد/ خیز ژاپن برای المپیک ۲۰۲۴" class="" title="زنگ خطر برای والیبال ایران به صدا درآمد/ خیز ژاپن برای المپیک ۲۰۲۴" itemprop="image">

تیم ملی والیبال ژاپن با برنامه ریزی بلند مدت موفق شد ایران را در المپیک شکست دهد و اگر به برنامه ریزی های این تیم توجه شود خواهیم یافت که تیم ملی والیبال ایران به برنامه و مدیریت ژاپن بازی را واگذار کرد.

به گزارش سهند پرس، تیم ملی والیبال مردان ژاپن که در رقابت های المپیک عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت پس از پیروزی مقابل ایران موفق شد به مرحله یک چهارم نهایی این رقابت ها صعود کند.  والیبال مردان ژاپن در بازی آخر از مرحله گروهی با ایران بازی کرد و توانست با نتیجه ۳ بر ۲ به پیروزی برسد. ژاپن در دور گروهی این رقابت ها به ۳ پیروزی و ۲ شکست دست یافت و برای اولین بار در ۲۹ سال گذشته موفق شد به مرحله یک چهارم نهایی المپیک صعود کند.

تیم ملی والیبال ژاپن در مرحله حذفی المپیک به مصاف برزیل رفت و با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد و از ادامه رقابت ها کنار رفت.

رسانه ژاپنی پس از درخشش والیبال ژاپن در المپیک نوشت: «ژاپن، تیم ملی والیبال ایران را که در رده یک آسیا قرار دارد،  در بازی آخر دور مقدماتی شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.  در مرحله یک چهارم نهایی اگرچه ژاپن مقابل قهرمان جهان شکست خورد اما نبردی داغ بین دو تیم شکل گرفت. البته این بازی ها برای ژاپن بسیار خوب شد چرا که بازیکنان این تیم باتجربه تر شده و قطعا سه سال بعد در المپیک پاریس می توانند حرفی برای گفتن داشته باشند.

تیم ملی والیبال ژاپن از سال ۲۰۱۷ به مدت پنج سال برای المپیک سخت کار کرد تا داده ها را جمع آوری، تجزیه و تحلیل کند تا با ایجاد یک تیم سختکوش بتواند با قدرت های جهان رقابت کند.  آنچه از بازیکنان خواسته می شد استقلال بیشتر بود. تلاش بیش از حد برای تیم ملی والیبال ژاپن به دلیل میزبانی المپیک بود.  در سال ۲۰۱۹ نتیجه تلاش همه پرسنل از جمله سرمربی تیم باعث شد که تاکتیک های ژاپن در زمین المپیک توکیو پیاده و تجسم شود که این یک حرکت بزرگ به سمت موفقیت بود.

باتوجه به بازی های صورت گرفته می توان ارزیابی کرد که والیبال ژاپن در شرایط بسیار خوبی است چرا که  هریک از بازیکنان مهارت های خود را با سطح بالایی از هوشیاری به منظور دستیابی به یک والیبال دقیق تقویت کرده اند.  ایشیکاوا که در لیگ ایتالیا مهارت های خود را تقویت می کند،  مهارت ها و تکنیک های خود را به رخ دیگر بازیکنان کشیده است.  یوجی نیشیدا هم که از ابتدای این فصل دچار پیچ خوردگی مچ پا شده بود و  شرایطش مناسب نبود، اما در سطح جهانی درخشید. "

رسانه ژاپنی ادامه داد: "در سال جاری، ورزشکاران جوان والیبال ژاپن در بسیاری از مسابقات مطرح حضور خواهند داشت و قطعا والیبال مردان نیز از این قاعده مستثنی نیست.  اکثر بازیکنان اصلی در بیست سالگی هستند و سه سال بعد به المپیک پاریس خواهند رسید.  می توان گفت بازیکنان جوان که در تیم ملی والیبال حضور دارند هر چه زودتر چشم به راه المپیک بعدی هستند و انتظارات از تیم ژاپن در آینده قطعا افزایش می یابد. ژاپن قطعا می تواند در المپیک بعدی پاسخ محکمی به حریفان خود دهد.  "

به گزارش سهند پرس، تیم ملی والیبال ژاپن که میزبان المپیک است، با جوانان خود به میدان این رقابت ها آمد. این تیم با کمترین میانگین سنی ( ۲۵.۵۸  سال سن) در المپیک حضور داشت. باتوجه به جوانگرایی و برنامه ریزی بلند مدت  که در این تیم صورت گرفته،  می توان گفت زنگ خطر برای والیبال ایران به صدا در آمده و اگر والیبال ایران همینطور پیش رود قطعا در آسیا و سطح جهانی درجا خواهد زد.

ژاپن برای المپیک ۲۰۲۰ برنامه بلند مدتی را به اجرا درآورد که نتیجه آن هم به چشم آمد. قطعا باتوجه به پیشرفت ژاپنی ها، این تیم برای المپیک ۲۰۲۴ پاریس برنامه های خاصی را از همین حالا به اجرا در می آورد. باتوجه به اینکه ژاپن در آسیا حضور داشته و این تیم زودتر از ایران پوست اندازی کرده است می توان گفت زنگ خطر برای والیبال ایران به صدا در آمده و باید دید که فدراسیون نشین های والیبال ایران برای آینده چه برنامه ریزی خواهند داشت.

این برنامه ریزی ها درحالی است که تیم ملی والیبال ایران قبل از المپیک دچار تغییراتی در کادر فنی شد و حتی چند ماه مانده به شروع مسابقات لیگ ملتهای ۲۰۲۱ والیبال، آلکنو سرمربی روسی والیبال ایران در تمرینات تیم ملی حضور نداشت!

انتهای پیام

اخبار مشابه
نظر شما


آخرین اخبار