مرداد 26، 1401
کد خبر: 000109680
  • بازدید: 7
  • تاریخ انتشار: 2 هفته قبل

پربازدیدترین اخبار

شیرخوارگان حسینی سربازان امام زمانی/ صف آرایی سربازان گهواره نشین- سهندپرس

شیرخوارگان حسینی سربازان امام زمانی/ صف آرایی سربازان گهواره نشین- سهندپرس

به گزارش پایگاه خبری سهند پرس از مشهد،  ماه محرم است و اولین جمعه محرم الحرام از راه می‌رسد. جمعه‌ای خونین از دل داغدار مادران، در سوگ نوزاد شش ماهه سرور و سالار شهیدان. هر سال در اولین جمعه ماه محرم...به گزارش پایگاه خبری سهند پرس از مشهد،  ماه محرم است و اولین جمعه محرم الحرام از راه می‌رسد. جمعه‌ای خونین از دل داغدار مادران، در سوگ نوزاد شش ماهه سرور و سالار شهیدان.

هر سال در اولین جمعه ماه محرم به یاد سرباز کوچک دشت کربلا همایش شیرخوارگان حسینی برگزار می‌شود تا مادران و نوزادان شیرخوار در غم نوزاد شش ماهه امام حسین (ع) همنوا با رباب لالایی سر دهند و بار دیگر تصویری از صحنه کربلا را ترسیم کنند. امروز نیز همزمان با اولین جمعه ماه محرم، خیابان‌های منتهی به حرم امام رضا(ع) مملو از مادرانی است که کودکان شیرخوار خود را در آغوش گرفته و پیاده به سمت حرم مطهر امام رضا(ع) در حرکت هستند.

به حرم که نزدیک می شوم بر انبوه جمعیت افزوده می شود. خانواده ها همراه کودکانشان به مهمانی سیدالشهدا می روند. کودکان سربند به پیشانی دارند و بزرگ ترها پرچم به دست گرفته اند .امروز امام رضا(ع) میزبان مهمانان جدشان اباعبدالله است.

داخل حرم می شوم دست عاشقی بر سینه می گذارم و به مولایم سلام می دهم، درون حرم جلوه ای از نور را می توان دید . کودکان پاک بهشتی قدم در قطعه ای از بهشت گذاشته اند و با گریه های کودکانه شان کربلایی دیگر به پا کرده اند. 

اینجا نیاز به روزه و مداحی ندارد چون که گریه کودکان ناخود آگاه دل را به کربلا می برد و اشک بر چشمان انسان جاری می کند. صحن و سرای ثامن الائمه مملو از گریه کودکان و لالایی مادرانی است که به یاد دردانه سرور و سالار شهیدان بر زبان مادران مشهدی جاری می شود. کودکان در حالیکه لباس های سبز و سفید بر تن دارند و پیشانی بندهایی مزین به نام مبارک امام زمان(عج) و  کوچک ترین شهید دشت کربلا حضرت علی اصغر (ع) با دست ها و قلب های کوچک شان به همراه مادران خود در حرم مطهر رضوی گرد هم آمده اند تا با گریه های علی اصغر(ع) همنوا شوند و رباب را دلداری دهند.

مادران دلسوخته حسینی با بستن سربندهای سبز یا علی اصغر (ع)کودکان خود را نذر مظلومیت سید و سالار شهیدان کردند و با خواندن لالایی، همنوا با مادر داغدار دشت نینوا ، شهادت مظلومانه طفل شش ماه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را در گوش کودکانشان زمزمه می کنند.

مادران دیگر حال خود را نمی دانند و در مکان نیستند چون که دل به یار سپرده اند و با بلندکردن نوزادان خود بر روی دستانشان، به یاد مظلومیت حضرت علی اصغر(ع) لالایی سر داده و کودکان نیز با بی قراری هایشان با طفل شش ماهه امام حسین (ع) همنوا شده اند، اینجا کربلاست. 

گریه های مادران سوگوار و بی تابی نوزادان در زمان اجرای مراسم، لحظه عطش علی اصغر(ع)، بی تابی مادرش و درخواست آب از سوی سیدالشهدا (ع) برای طفل شیرخوارش را به یاد می آورد، لحظاتی که دل هر انسانی را به درد می آورد. اینجا تنها مادران و کودکان شیرخوار، مهمان امام حسین (ع) نیستند، بسیاری از حاجت مندان نیز به این جمع آسمانی ملحق شده اند تا شاید به حرمت این همه معصومیت، مشمول نگاه و الطاف الهی شوند.

به انتها مراسم نزدیک می شویم. بیشتر کودکان همانند دردانه امام حسین (ع) در خواب به سر می برند با این تفاوت که دیگر علی اصغر (ع) چشم باز نمی کند و با لبخندی شیرین دل رباب را شاد نمی کند. 

در  سکوت کودکان اما صدای مادران بلند می شود که با ذکر عهد نامه  با حضرت ولی عصر (عج) میثاق می بندند که فرزندانشان را در راه دین و اسلام تربیت کنند و کودکانشان را نذر مولا صاحب الزمان و آماده ظهور نزدیکش گردانند.

انتهای پیام/ 70085

اخبار مشابه
نظر شما


آخرین اخبار