مرداد 26، 1401
کد خبر: 000002246
  • بازدید: 169
  • تاریخ انتشار: 1 سال قبل

پربازدیدترین اخبار

عزیزی خادم: کریم باقری به تیم‌ملی اضافه می‌شود/ میزبانی در گرو حق پخش است

عزیزی خادم: کریم باقری به تیم‌ملی اضافه می‌شود/ میزبانی در گرو حق پخش است

رئیس فدراسیون فوتبال می‌گوید که هنوز تکلیف میزبانی تیم‌ملی مشخص نشده است....عزیزی خادم: کریم باقری به تیم‌ملی اضافه می‌شود/ میزبانی در گرو حق پخش است

رئیس فدراسیون فوتبال می‌گوید که هنوز تکلیف میزبانی تیم‌ملی مشخص نشده است.

به گزارش سهند پرس، شهاب‌الدین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال در مصاحبه با برنامه فوتبال برتر درباره جلسه با اسکوچیچ، سرمربی تیم‌ملی فوتبال اظهار کرد: بعد از بازگشت اسکوچیچ از تعطیلات برنامه‌ریزی مبسوطی را با هم درنظر گرفتیم چون بازی‌ها نزدیک است. ما از پتانسیل‌هایمان برای کسب میزبانی تلاش می‌کنیم که رسانه‌ای نکردیم. تنها مشکل ما حق پخش است. امیدوارم پس از حمایت آقای علی‌عسگری، دوباره ایشان کمک کنند که میزبانی را کسب کنیم که قدمی مثبت است. شرایط میزبانی هنوز کامل مشخص نشده است. این هفته یا هفته بعد موضوع مشخص می‌شود. فقط بخش کوچکی مانده که حق پخش تلویزیونی است و باید کمپانی‌ای که حق پخش دارد بتواند بیاید و از امکانات برای پخش بازی‌ها دیدن کند.

او در پاسخ به این سوال که آیا بهانه‌های AFC کمتر شده است، گفت: بله مشکلات کمتر شده است. ما نگاه مثبتی داریم و امیدواریم میزبانی به ما برگردد. البته ما برنامه‌ریزی برای زمانی که میزبانی نداشته باشیم هم داریم. ما ایرلاین بزرگی را تدارک دیدیم. سفرهای زیادی داریم و هر پرواز باید شما را ببرد و خالی برگردد و بالعکس. جا دارد از آقای موسوی، رئیس ایرلاین زاگرس تشکر کنم که هزینه‌ای از فوتبال ملی را از دوش فدراسیون برداشت. او بسیار فوتبالی است و ما قراردادی تاریخی با او بستیم. فوتبال به لطف الهی اعتبارش را برمی‌گرداند و باید به سمت تجاری‌سازی برویم. ما در بحث پزشکی، دکتر نوروزی را برگرداندیم. ما با آقای هاشمیان به جمع بندی رسیدیم و آقای باقری هم به ما اضافه می‌شود.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره توافق با باقری گفت: ما صحبت‌های ابتدایی را با آقای باقری انجام دادیم. او در حال حاضر در سفر به سر می‌برد و ظرف یکی، دو روز آینده تکلیف مشخص می‌شود. ما هم از نظر اخلاقی، هم از نظر مدیریتی و فنی به او نیاز داریم. ظرف یکی، دو روز آینده آنالیزور ایرانی به ما اضافه می‌شود. ما یک بدنساز هم می‌خواهیم اضافه کنیم که البته سخت است که در این شرایط، بدنساز تاپی را پیدا کنیم. اردو هم برنامه‌ریزی‌هایش انجام شده است. ما به خاطر فشردگی مسابقات امکان استفاده از سه فیفا دی پیش‌رو را نداریم ولی بعد از آن در صورت درخواست اسکوچیچ، برای دیدار تدارکاتی برنامه‌ریزی می‌کنیم.

عزیزی خادم افزود: جناب آقای دکتر نوبخت در روزهای آخر به ما کمک مالی کردند. تیم‌ملی متعلق به کل کشور است و در همه جای دنیا به تیم‌ملی‌شان کمک می‌کنند. ما از دولت جدید هم می‌خواهیم که به تیم‌ملی ایران کمک کنند. باتوجه به این که جام جهانی در خلیج فارس است، مهم است که حضور داشته باشیم. ما سراسر انگیزه هستیم و مردم هم همیشه کنار تیم‌ملی هستند. ان‌شاءالله بتوانیم تدارک ببینیم که به جام جهانی برسیم.

او درباره لباس تیم‌ملی بیان کرد: باتوجه به فضای موجود، ما درباره لباس به توافقات نهایی رسیدیم. اسپانسر اصلی ما آل‌اشپورت است و باوجود تمام مشکلاتی که در مورد کپی‌رایت است به ما کمک می‌کنند. ما می‌خواهیم با استفاده از فروش آنلاین به اسپانسرمان نفع برسانیم. فدراسیون فوتبال با تیمی همکار و کارآمد در حوزه‌های مختلف کار می‌کند. خیلی از افرادی که به ما کمک می‌کنند، در حوزه صنعت و اقتصاد کار کردند و شب و روز تلاش می‌کنند. شاید کسی که کمتر کار می‌کند، من هستم. من همه را ملزم کردم که زبان انگلیسی بخوانند و اگر نتوانند در حوزه آموزش دو ترم زبان را بگذرانند، گفتم که با آن‌ها قرارداد نبندند.

رییس فدراسیون فوتبال افزود: ما در حوزه‌های مختلف از فیفا الگوبرداری می‌کنیم و دوره‌هایی برای مدیران باشگاه‌ها برگزار می‌کنیم تا آموزش ببینیم. در حوزه استعدادیابی کار بزرگی انجام شده است. یک سامانه استعدادیابی ایجاد شده که چندین میلیارد تومان برای آن هزینه شده و آقای ماجدی روی آن کار می‌کند. بالای ۱۲ هزار نفر در رده‌های مختلف در آن ثبت نام کردند و در چهار منطقه مختلف کشور بدون دریافت هزینه از داوطلبان استعدادیابی می‌شود. ما از آقای چراغپور استفاده کردیم که مربیان خودشان را به روز کنند که از مدرسان خارجی هم استفاده می‌کنیم. در این قضیه یک سامانه‌ هم در حال طراحی شدن است.

عزیزی خادم در پاسخ به سوالی درباره دل‌نگرانی اهالی فوتبال در از دست دادن دوباره میزبانی تیم ملی و نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا گفت: تمام ظرفیت‌ها و امکانات در حال استفاده شدن است که میزبانی را بگیریم. نماینده فیفا به کشور آمد و روی نور ورزشگاه دست گذاشت که ما رفع کردیم. موضوع دیگری که روی آن دست گذاشتند، حق پخش بوده که باید با تعامل آقای علی‌عسگری، رئیس صدا و سیما موضوع حل شود.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره برگزاری بازی دوستانه برای تیم‌ملی پیش از مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ اظهار کرد: احتمال ۶ بازی اول را بدون بازی تدارکاتی پشت سر بگذاریم چون اصلا بازیکنان خارجی‌مان را در اختیار نداریم.

عزیزی خادم درباره برخورد با تبانی‌ها گفت: ما بخشی از موضوع‌های تبانی را از تلویزیون در جریان قرار گرفتیم و پیگیری کردیم. ما نگاه حرفه‌ای به فوتبال داریم و فراتر از شخص و نام‌هاست. ما باید به یکدیگر احترام بگذاریم. ارکان قضایی فدراسیون فوتبال ارکان مستقلی هستند و از قضات دستگاه قضا هستند. من خیلی از احکام را در جریان نیستم و بارها آن‌ها را به عدالت توصیه کردم. به آن‌ها گفتم که بین جرم و مجازات تناسب وجود داشته است. فدراسیون فوتبال نگاه حمایتی به ارکان قضایی‌اش دارد. اگر به احکام‌های AFC و فیفا نگاه کنید متوجه می‌شوید که چه احکام سنگینی صادر می‌کنند. ما هم می‌خواهم با ناهنجاری برخورد کنیم و کسانی که در پی ناهنجاری هستند، بدانند که جای خوبی را انتخاب نکردند. فدراسیون فوتبال فراجناحی و خطی است و نگاه حرفه‌ای به فوتبال دارد.

او افزود: اگر دوستان از جاهای مختلف به ما زنگ بزنند، باز هم نگاه ما برقراری عدالت است و موضعمان فرقی نمی‌کند. باید یاد بگیریم که به هم احترام بگذاریم. برخی بقای خودشان را در ایجاد بحران می‌بینند ولی فدراسیون فوتبال بقای خودش را در اجرای قوائد و قوانین می‌بیند. هر جا که بحث تبانی باشد، برخورد شدیدتری می‌کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا پرونده‌های تبانی دیگری در لیگ‌های دیگر وجود دارد، گفت: حتما پرونده‌های دیگری دست کمیته انضباطی است. قطعا اگر این اتفاق در لیگ‌های بالاتری رخ دهد، برخوردهای بدتری ایجاد می‌شود. نمی‌شود که یکی قمه بکشد، یکی هفت‌تیر بکشد و یکی تیر را از جا دربیاورد، اینجا فوتبال است. باید روی لیگ‌های پایه هم نظارت بیشتری کنیم. ما اجازه نمی‌دهیم که فدراسیون فوتبال پناهگاهی برای افرادی باشد که بخواهند آن را به سخره بگیرند.

عزیزی خادم درباره هجمه‌های وارد به داوران بیان کرد: شما دیدید که چه هجمه‌ای علیه داوری که اوضاع معیشتی سختی دارند، به وجود آمد. ما برنامه‌هایی داریم که اوضاع معیشتی آن‌ها را بهبود ببخشیم.

او در ادامه درباره سرنوشت تیم‌ملی امید توضیح داد: مهدی مهدوی‌کیا از نظر فدراسیون فوتبال سرمربی تیم‌ملی امید است. آقای کامرانی فر برنامه‌های این تیم را می‌ریزد. ما به تیم‌ملی امید به عنوان پروژه نگاه می‌کنیم. امضای قرارداد با مهدوی کیا مانده و او باید به ایران بیاید. ما یک تفاهم‌نامه با کمیته ملی المپیک امضا کردیم تا تابوی نرفتن به المپیک بشکند. علاوه بر آن بتوانیم برنامه‌ریزی‌ای برای جام جهانی ۲۰۲۶ به بعد داشته باشیم. نگاه ما در همه موارد توسعه‌محور است.

عزیزی خادم درباره شروع لیگ بیست و یکم گفت: احتمالا دهه اول ماه مهر لیگ را شروع کنیم. بین هفتم و دهم ماه مهر لیگ شروع خواهد شد. سرمربی تیم‌ملی روزهای آینده با سازمان لیگ جلسه خواهد داشت تا برنامه‌ریزی کنند.

او درباره VAR توضیح داد: ما کارگروه حرفه‌ای برای این موضوع داریم که آقای فغانی هم در آن حضور دارد. چهار مرحله برای VAR تعریف شده است و زمان 15 تا 18 ماهه می‌طلبد. فیفا 15 شرکت را معرفی کرده است. همچنین پروسه‌های مختلف دارد که باید طی شود. ما باید تاییدیه آن را بگیریم و نمی‌توان VAR را بومی کرد. ما این چهار مرحله را مورد بررسی قرار داده‌ایم و در هر مرحله باید بتوانیم تاییدیه فیفا را بگیریم. از نظر مالی یک مباحثی مربوط به تحریم‌هاست که بحثش جداست. با این حال ما مشکل مالی نداریم. چهار سال است که VAR آمده ولی از آن زمان هیچ کاری انجام نشده است. کارهایی که قبلا انجام شده را فیفا قبول ندارد.

رئیس فدراسیون فوتبال بیان کرد: امیدواریم با کاری که انجام شده به سرانجام برسیم. برنامه‌ریزی ما کاملا اصولی و مدون است و در چارچوب استانداردهای فیفاست. کاش این مسیر زودتر شروع شده بود. ما تمام تلاش‌مان را در این مدت یک ماه، چهل روز انجام داده‌ایم. جناب فغانی و آقای عزیزی خادم، پسرعموی بنده که دکترای آی‌تی از دانشگاه شریف دارند، تلاش می‌کنند.

عزیزی خادم درباره سرنوشت قانون منع جذب مربیان و بازیکنان خارجی گفت: در جلسه هیات رئیسه سازمان لیگ قانون منع جذب خارجی‌ها لغو شد ولی استانداردهایی برای آن در نظر گرفتیم که این استانداردها در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در حال بررسی است. استانداردها بسیار سخت‌گیرانه است و هر تیمی که بخواهد بازیکن خارجی بیاورد، باید در صندوقی در سازمان لیگ گارانتی بدهد تا برای ما پرونده ایجاد نشود. همچنین ما جلوی چرخشی شدن مربیان را گرفتیم. این موضوع شایسته فوتبال حرفه‌ای نیست.

عزیزی خادم درباره خرید امتیاز لیگ برتری هوادار از سوی سایپا و وجهه بد خرید امتیاز تیم تازه لیگ برتری از سوی تیمی که به لیگ یک سقوط کرده، تاکید کرد: من نمی‌دانم قانون راجع به آن سکوت کرده یا نه. من صحبتی با آقای براتی داشتم که در حال به روز کردن قوانین است. ما در حوزه فوتسال جام جهانی را در پیش‌رو داریم که آقای سراجی که رئیس کمیته است، در حال تلاش در این زمینه هستند.

او در پاسخ به این سوال که آیا لوگوی جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شده است، اظهار کرد: قرار است هفته آینده طرح نهایی را بیاورند.

رئیس فدراسیون فوتبال در پایان در پاسخ به این سوال که آیا معوقات تیم‌های پایه پرداخت شده است، گفت: قریب به اتفاقات بدهی‌ها پرداخت شده و دستور پرداخت بدهی‌ها به تیم‌های پایه هم صادر شده است. شما نگاه کنید که بانوان تا چه حد دوباره فعال شده است و قرار است در ازبکستان حضور پیدا کنند. ما همچنین معوقات فوتسال و فوتبال ساحلی را پرداخت کرده بودیم.

انتهای پیام

اخبار مشابه
نظر شما


آخرین اخبار