مرداد 26، 1401
کد خبر: 000077270
  • بازدید: 331
  • تاریخ انتشار: 7 ماه قبل

پربازدیدترین اخبار

معرفی سریال «عصر طلایی» (The Gilded Age) اثری دیگر از کارگردان سریال دانتون ابی- سهندپرس

معرفی سریال «عصر طلایی» (The Gilded Age) اثری دیگر از کارگردان سریال دانتون ابی- سهندپرس

این سریال درام، داستان یک خانواده ثروتمند در دهه ۱۸۸۰ در نیویورک را روایت می کند که از طریق سرمایه گذاری در خطوط راه آهن ثروت اندوزی کرده و دیدگاه های بسیار محافظه کارانه ای دارند. فلووز خود نویسندگی...این سریال درام، داستان یک خانواده ثروتمند در دهه ۱۸۸۰ در نیویورک را روایت می کند که از طریق سرمایه گذاری در خطوط راه آهن ثروت اندوزی کرده و دیدگاه های بسیار محافظه کارانه ای دارند. فلووز خود نویسندگی این سریال را بر عهده داشته که پیشاپیش یک فصل ۱۰ اپیزودی از آن سفارش داده شده است. او ابتدا قرار بود این سریال را برای شبکه NBC بسازد اما بعدها تصمیم گرفت سریال جدید خود را به شبکه HBO ببرد که اوایل سال 2022 (۴ بهمن ماه ۱۴۰۰) منتشر خواهد شد. به تازگی تریلر رسمی این سریال نیز به چاپ رسیده است.

کریستین برنسکی، سینتیا نیکسون، کری کون از بازیگران این درام تاریخی هستند. ابتدا قرار بود آماندا پیت در این سریال نقش برتا راسل را بازی کند که کری کون جای او را گرفت. ظاهراً شیوع کرونا باعث شده آماندا پیت در زمان‌بندی پروژه‌ها با مشکل مواجه شود و تصمیم به خروج از تازه‌ترین ساخته جولین فلوز، بگیرد.

کری کون با این پروژه دومین همکاری خود با شبکه‌ی اچ‌بی‌او را تجربه می‌کند و پیش‌تر در سریال رازآلود درام تحسین‌شده The Leftovers (بازماندگان) ایفای نقش کرد که سه فصل آن در طول سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ روی آنتن رفت. کریستین برنسکی نیز نقش اگنس ون راین، سینتیا نیکسون نقش آدا بروک، مورگان اسپکتور نقش جورج راسل و تایسا فارمیگا نقش گلدیس راسل را بازی می کنند. از دیگر بازیگران این سریال تاریخی نیز می‌توان به بلیک ریتسون، سیمون جونز، لوئیزا جیکوبسن، دنیه بنتون، هری ریچاردسون، توماس کوکرل و جک گیلپین اشاره کرد.

کری کون در این سریال نقش برتا راسل را بازی می‌کند که زنی از طبقه‌ متوسط جامعه است. زمانی‌که راسل درصدد جلب توجه همسرش جورج، یک نابغه‌ مالی و پسر یک تاجر بزرگ بر می آمد، غرایز درونی خود را دنبال کرده و حالا قاطعانه تصمیم دارد تا با استفاده از پول‌هایش وارد جامعه‌ای شود که اصلاً تغییرات را برنمی‌تابد. سریال «عصر طلایی» که وقایع آن در نیویورک ۱۸۸۰ جریان دارد، روزگارِ تحولات عظیم اجتماعی، ثروت‌های کلان به دست آمده و از کف رفته و کاخ‌های بسیار بزرگ را به تصویر می‌کشد. این سریال ماجراهای ماریان بروک، فرزند جوان و بی‌تجربه‌ یک خانواده‌ی محافظه‌کار را دنبال می‌کند که مبادرت به نفوذ در خانواده‌ی ثروتمندی تحت تسلط یک سرمایه‌دار راه‌آهنِ ظالم با نام «جورج راسل»، فرزند عیاش و در اختیارش «لاری» و همسر جاه‌طلبش «برتا» می‌کند. ماریان در آستانه‌ی تجربه‌ دنیای کاملاً جدیدی است که ناگهان در مقابلش ظاهر می‌شود.

وظیفه تهیه‌کنندگی اجرایی سریال «عصر طلایی» برعهده تیم تولید سریال دانتون ابی یعنی جولین فلوز، گرث نیم، دیوید کراکت و مایکل انگلر است که کارگردانی آن را نیز بر اساس فیلمنامه‌ای از فلوز انجام می‌دهند. جولین فلوز در سال ۲۰۰۲ برای نگارش فیلمنامه‌ی فیلم «گاسفورد پارک» برنده‌ جایزه‌ی اسکار و نامزد جایزه‌ گلدن گلوب شد و جوایز بسیاری از جمله اِمی و گلدن گلوب را در کارنامه دارد.

اخبار مشابه
نظر شما


آخرین اخبار