مرداد 26، 1401
کد خبر: 000041783
  • بازدید: 298
  • تاریخ انتشار: 11 ماه قبل

پربازدیدترین اخبار

نحوه کشف دوربین‌های مخفی در اتاق هتل‌ها لو رفت

نحوه کشف دوربین‌های مخفی در اتاق هتل‌ها لو رفت

‌به گزارش سهند پرس، یک فرد که قبلاً هکر بوده برای آموزش امنیت سایبری به ۱۱۷ هزار دنبال کننده خود در تیک تاک نشان داد که چگونه دوربین‌ها را در اتاق‌های هتل مخفی می‌کنند. مارکوس هاچینز در یکی از پربینند...‌به گزارش سهند پرس، یک فرد که قبلاً هکر بوده برای آموزش امنیت سایبری به ۱۱۷ هزار دنبال کننده خود در تیک تاک نشان داد که چگونه دوربین‌ها را در اتاق‌های هتل مخفی می‌کنند. مارکوس هاچینز در یکی از پربیننده‌ترین کلیپ‌های خود نشان می‌دهد چگونه تشخیص دهند که آیا در محل اقامتشان دوربین مخفی وجود دارد یا خیر؟

مارکوس توضیح می‌دهد: اولین چیزی باید در پی آن باشید، دستگاه‌هایی هستند که به راحتی در جایی قرار گرفته اند که تصاویر خوبی را می‌گیرند. به عنوان مثال ساعت زنگ داری که در بالای تخت است.

یکی از راه‌های تشخیص دوربین در دستگاه‌ها این است که نور درخشانی به آن بتابانیم. می‌توانید با تاباندن نور فلش تلفن خود و دیدن ظاهر دوربین در زیر آن نور، این آزمایش را انجام دهید.

وی سپس نشان می‌دهد که چگونه مردم می‌توانند اقلام کوچک و به ظاهر معمولی مانند ساعت‌های زنگ دار و شارژر USB را برای وجود دوربین بررسی کنند.

این هکر در ویدئو خود نشان داد که چگونه اگر نوری به یک ساعت زنگ دار هتل بتابانیم، دوربین تعبیه شده در آنجا دیده می‌شود. این تکنیک همچنین می‌تواند روی آینه‌های دو طرفه عمل کند.

وی افزود: این دوربین‌ها همانطور که در اینجا می‌بینید بسیار کوچک هستند؛ بنابراین می‌توانند در هر چیزی حتی حفره‌ای در دیوار پنهان شوند. این ویدئو که ۵.۵ میلیون بازدید داشت و مملو از نظرات نگران کننده بود.

منبع: نبض فناوری

کد خبر 520144

اخبار مشابه
نظر شما


آخرین اخبار