مرداد 26، 1401
کد خبر: 000109712
  • بازدید: 7
  • تاریخ انتشار: 2 هفته قبل

پربازدیدترین اخبار

کشته شدن 550 نفر در سیل‌های پاکستان- سهندپرس

کشته شدن 550 نفر در سیل‌های پاکستان- سهندپرس

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل پایگاه خبری سهند پرس به نقل از رویترز، اداره ملی مدیریت بلایای طبیعی پاکستان (NDMA) اعلام کرد، سیل‌‌های ناگهانی ناشی از باران‌های موسمی غیرطبیعی در این کشور باعث کشته شد...به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل پایگاه خبری سهند پرس به نقل از رویترز، اداره ملی مدیریت بلایای طبیعی پاکستان (NDMA) اعلام کرد، سیل‌‌های ناگهانی ناشی از باران‌های موسمی غیرطبیعی در این کشور باعث کشته شدن دست‌کم 549 نفر در یک ماه گذشته شده است و مناطق دورافتاده در استان فقیر جنوب غربی بلوچستان بیشترین آسیب را دیده‌اند.

این اداره امروز اعلام کرد، سیل مضاف بر تلفات، به بیش از 46  هزار و 200 خانه آسیب رسانده است.

شهباز شریف، اول وزیر در جریان بازدید از مناطق آسیب دیده گفت: «ما تمام تلاش خود را برای امداد رسانی و اسکان دادن گسترده قربانیان سیل انجام می‌دهیم.»

عبدالقدوس بزنجو، سروزیر ایالت بلوچستان گفت: «تلفات ما بسیار زیاد است. در هر منطقه ای که در اثر سیل آسیب دیده بود، کمبود مواد غذایی وجود دارد و ارتباط برخی از این مناطق به علت جاری شدن سیل در بیش از 700 کیلومتر از جاده‌ها با بقیه ایالت‌ها قطع شده است.»

اداره ملی مدیریت بلایای طبیعی پاکستان اعلام کرد، ماه گذشته با 133 درصد بارش بیشتر از میانگین  30 سال گذشته، پر بارشترین ماه در سه دهه گذشته در پاکستان بوده است. ایالت بلوچستان که با ایران و افغانستان مرز مشترک دارد، شاهد 305 درصد بیشتر از میانگین سالانه بارندگی بوده است.

انتهای پیام/

اخبار مشابه
نظر شما


آخرین اخبار