مرداد 26، 1401
کد خبر: 000109735
  • بازدید: 5
  • تاریخ انتشار: 2 هفته قبل

پربازدیدترین اخبار

گزارش: بازار تراشه در سال ۲۰۲۲ برای ششمین ماه متوالی با کاهش فروش مواجه شده است- سهندپرس

گزارش: بازار تراشه در سال ۲۰۲۲ برای ششمین ماه متوالی با کاهش فروش مواجه شده است- سهندپرس

یک گزارش جدید نشان می‌دهد که فروش جهانی تراشه در شش ماه گذشته کاهش یافته است. به نظر می‌رسد رکود اقتصاد جهانی و افزایش نرخ تورم باعث به وجود آمدن چنین شرایطی شده است. طبق این گزارش، فروش تراشه در ماه...یک گزارش جدید نشان می‌دهد که فروش جهانی تراشه در شش ماه گذشته کاهش یافته است. به نظر می‌رسد رکود اقتصاد جهانی و افزایش نرخ تورم باعث به وجود آمدن چنین شرایطی شده است. 

طبق این گزارش، فروش تراشه در ماه ژوئن هرچند ۱۳.۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است اما ۱۸ درصد نسبت به ماه گذشته کاهش یافته است. به این ترتیب ما با طولانی‌ترین روند کاهش فروش تراشه از سال ۲۰۷ تا الان روبه‌رو هستیم و و این شرایط باعث شده تاذسرکت‌هاییمثل سامسونگ در برنامه‌های خود برای سرمایه‌گذاری بیشتر در این حوزه تجدیدنظر کنند‌.

  • تراشه های سری رایزن ۷۰۰۰ در تاریخ ۲۴ شهریورماه به بازار عرضه خواهند شد
  • اپل در گوشی های آیفون 2024 از تراشه 3 نانومتری TSMC استفاده می کند

در سال‌های اخیر صنعت تراشه تبدیل به یکی از مهم‌ترین صنایع دنیا شده است و کشورهای پیشرفته به اهمیت استراتژیک آن پی برده‌اند‌. متاسفانه وضعیت اقتصاد جهانی تاثیر مستقیمی روی این بازار دارد و بعید به نظر می‌رسد که به این زودی‌ها بهبودی در شرایط فعلی ایجاد بشود. 

وضعیت در کشورهای کره جنوبی و تایوان نیز که از تامین‌کنندگان اصلی تراشه دنیا هستند اصلا خوب نیست و حالا باید ببینیم این وضعیت تا چه زمانی ادامه خواهد یافت.

منبع: Gizchina

اخبار مشابه
نظر شما


آخرین اخبار